می فهمی چه می گویم؟؟

غزه

مدت ها یک زمین در فلان جا بی استفاده می ماند . هرروز عده ای بی تفاوت از کنار آن می گذرند اما کافیست یک کشور ادعا کند ک آن قطعه زمین بلااستفاده متعلق ب من است . آنوقت ده صاحب پیدا می کند . برسرش جنگ می کنند و می کشند و فدا می شوند . وقتی صدها نفر کشده شدند و یک کشور توانست بر دیگران غلبه کند پرچمش را در آن زمین نصب می کند و می رود دنبال کارش . بازهم همان زمین . تنها تفاوتش پرچمی ست ک در آن برافراشته است و خون هایی ک برایش ریخته شده!

چه موجود عجیبی ست این انسان! گاهی ب این فکر می کنم خدا ب چه امیدی ما را خلق کرد . مایی که به خودمان هم رحم نمی کنیم . می دانیم لایه اوزون در حال نابودی ست و چه عواقبی دارد اما می گوییم گور پدرش مگر می خواهیم چند سال عمر کنیم پس خودرو شخصی را برمی داریم و تا جایی که بتوانیم در خیابانها ویراژ می دهیم و حالش را می بریم . یا می دانیم ذخیره آب جهان رو ب کاهش است اما باز هم شیر آب را باز می گذاریم و ب این فکر می کنیم تا آب تمام شود زندگی ما هم تمام شده پس ب ما چه ربطی دارد مشکل نوادگانمان را خودشان حل کنند.

انسان  گاهی از حیوان هم بی رحم تر و پست تر است . این را در مدرسه و پشت نیمکت ب من یاد ندادند . آنجا فقط انسان دوستی بود و عشق و محبت . امسال آخرین سال دانش آموزی ام هست و مطمئنم همین ها را ب خورد من دادند . کسی نگفت انسان چه موجودی ست . می گویی نه!؟ تلویزیون را روشن کن . بین شبکه ب دنبال اخبار باش . وقتی اشک های کودکان معصوم و زجه های بیوه زنان را دیدی وقتی پیکر خونین جوانان را دیدی وقتی بدن های سوخته و سرهای متلاشی شده با موشک را دیدی وقتی دیدی کودکی بی پناه ب جای سنگ کاغذ قیچی ، سنگ موشک و گلوله بازی می کند وقتی دیدی در خیابان هرکسی از سویی می گریزد وقتی همه اینها را دیدی ب حرف من می رسی ...

این روزها غزه را ک می بینم بی هوا ...

می فهمی چه می گویم؟؟؟

/ 14 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غریب آشنا

سلام امشب به اتفاق بچه ها تشریف بیارین روضه السلام علیک یا باعبدالله الحسین(علیه السلام) [گل]

انشاء الله شهید گمنام

سلام دوست خوبم ممنون که به وبم سر زدی امسال شهادت بچه های غزه با شهادت علی اصغر امام حسین یکی شده تا ما بیشتر بتونیم درک کنیم عاشورا رو.

انشاء الله شهید گمنام

سلام دوست خوبم ممنون که به وبم سر زدی امسال شهادت بچه های غزه با شهادت علی اصغر امام حسین یکی شده تا ما بیشتر بتونیم درک کنیم عاشورا رو.

ف ف ب

دریا جان!باید شرمنده ی زینب هم باشیم.. بهای حسینی شدن ما(بی حسین)شدن او بود و شرمنده تر ازاون اینکه او بی حسین شد و ما حسینی نشدیم...! واسه خودم تنها متاسفم...!

ف ف ب

خوبه منم تورو لو بدم درياجان!!!!!

فرانک

سلام دوست خوبم.. وبلاگ شما هم خیلی با احساس ساخته شده امیدوارم موفق باشی لینک شدید دریا بانو [لبخند]

رویا

خیلی زیبا نوشتی عزیزم

علی

سلام وب بدی نیست . خوه . ولی حیف نیست که وقتت رو پای این چیزای بی ارزش صرف میکن؟