از ماست که بر ماست

این روزها وارد هر جمعی که میشی حتما چند کلمه ای درمورد مذاکرات 1+5 و توافق نهایی و این حرف ها می شنوی. مردم مشتاقانه اخبار رو پیگیری می کنن و این حس بهشون القا شده که اگه این مذاکرات به نتیجه برسه قیمت قارچ از کیلویی 7 هزار تومن به 2 هزار تومن می رسه و اوضاع اقتصاد کشور با کنار رفتن تحریم های اجنبی های زشت(!) گل و بلبل میشه و مردم به خوبی و خوشی در کنار هم زندگی میکنن! 

این نگاه عوامانه باعث شد تا این نکته رو یادآوری کنم : 

سیاست هاشون ایجاب میکنه تا معمولا مشکلات و کاستی های خودشون رو به پای غرب و امریکا و اروپا بندازن و خودشون رو پاک و مبرا از هر نوع کم کاری بدونن و این نکته رو به راحتی می تونید توی تمام حـــوزه ها ببینید. توافق 1+5 هم صرفا یک توافق ساده بین چند کشور و عصای موسایی که شما فکر می کنید نیست. 

علت آمار طلاق = رواج سبک زندگی غربی!

علت دین زدگی جوانان = ماهواره ی غربی ها!

علت رواج فرقه های نوظهور = غرب پشت این قضیه ست! 

علت گرانی ها و عدم ثبات در قیمت ها = تحریم های غرب!

علت گرایش به دوستی با جنس مخالف = شبکه های اجتماعی و درد و کوفت! 

علت تغییر سبک پوشش مردم = مُد های غربی!

علت افزایش اعتیاد = اسرائیل پشت این قضیه ست!

علت بی حیایی و بی عفتی = تهاجم فرهنگی غرب! (و شاید بد نباشه بدونید واژه «تهاجم فرهنگی» مختص ایرانه و شاید خارج از کشور با بکار بردن این واژه بهتون بخندن! چون چنین چیزی امکان پذیر نیست...)

و همه اینها برگرفته از مسئله «توهم توطئه» ست که در همه دنیا وجود داره اما در ایران کوچکترین مسائل هم با این موضوع درگیره. باور بفرمایید «از ماست که بر ماست» و تا زمانی هم که مردم این کشور به آب باریکه ای برای امرار معاش، ورود به دانشگاه و  داشتن یک خانواده کوچولو موچولو قانع باشن و اگه اینا رو داشته باشن دیگه توقعی ندارن، وضع همینه ... 

/ 0 نظر / 17 بازدید