خوبیِ خدا

حتما لازم نیست آخر داستان معجزه اتفاق بیفتد و همه چیز به خوبی و خوشی تمام شود. لازم نیست حتی پایان تلخ را به حکمت خدا ربط داد و شخصیت اصلی داستان به این فکر کند که زندگی چقدر زیباست! حتما نباید یک شخصیت خوب و مومن باشد و با حرف ها و رفتارهای کلیشه ای عذابت بدهد یا یک نفر که همیشه و همه جا خدا را حس می کند. درست مثل اغلب داستان های ایرانی که با افکار و عقاید آدم سر و کار دارد! 

گاهی دلم می خواهد قهرمان داستان یک جایی شک کند. یک جایی احساس کند تمام عمرش عقایدی پوچ را در فکر و ذهن اش پرورش داده. مردد شود و از خودش بپرسد «خدا کجاست؟». یک جایی به خودش بیاید و به این فکر کند که چقدر خسته است. چقدر از خودی که این سال ها داشته، دور شده است و چقدر به نابودی خودش نزدیک! اما ته ته دلش به عقاید و افکار گذشته اش چنگ بزند و وقتی صحنه ای چشم نواز را می بیند، بگوید: «وای خدا! اینجا را ببین!».

+ «خوبی خدا» کتابی ست با 9 داستان کوتاه از 9 نویسنده امریکایی. کتابی که در ششمین داستان از مارجوری کمپر، خوب می توانم دیالوگ ها و رفتار «لینگ تان» را درک کنم و انگار حس و حال «مایک» در آخرین روزهای عمرش برایم آشناست.

/ 9 نظر / 21 بازدید
فریده خانوم

قربون دستت یه دوتا مطلب واسه وبلاگ منم بنویس![نیشخند]

حقدوست

[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] سلام دوست گرامي. ضمن تبريک ايام شادي و سرور شيعيان بر شما عزيز؛ خوشحال خواهم شد در کلبه خود در خدمت شما باشم. مطمئنا مطالب متنوع وبلاگ، مورد نظر شما قرار خواهد گرفت. منتظر حضور و نظرات ارزشمند شما گرامي هستم. موفق و منصور باشيد. http://bia2mofid.persianblog.ir [گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

شادوخت

به این پست محل ندین !! شما رو کمپین گذاشتن شکلک در پست قبلی دعوت میکنم [عینک]

behdone

عالی نوشتید حتما کتابها را میخونم.

par!sa

چ معنا گرا شدی جدیدن! برو باوااااااا! [زبان]

par!sa

شاهدخت مرسی ازدعوتت! منم دایناسور و قضاله و همتا و فریده و فاطمه و بقیه رو ب این چالش دعوت میکنم[مغرور]

دخــــتر مشرقی

میتونم بهت پیشنهاد کنم کتابش رو واسه تولدم واسم بخری..آورین گرندمآ جان..:دی

کامران

امشب همه نيلوفران مشتاق روي دلبرند/جمع شقايق ها همه مست مي پيغيمبرند/امشب تمام قدسيان مهمان بزم سرمدند/جمع ملائك تا سحر مشغول ذكر احمدند ميلاد دو اختر آسمان ولايت و امامت پيمبري بر شما مبارك باد[گل]

مجید مویدی

اینطوری که به نظر می آید کتابِ خوبی ست... بگذاریمش تو صف انتظار.. ممنون خبرنگار جان